Saff o pokretu Eš-Šebab

  • This topic has 181 odgovor, 39 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 24855 times
Pregledavate 15 postova - 106 do 120 (od ukupno 182)
  • Autor
    Postovi
  • #13084
    Anonimno
    Neaktivan

    4. Pozivam Allaha za svjedoka da niko iz naše redakcije nikada nije uradio ništa što bi se moglo okarakterisati kao špijuniranje, ili rad za obavještajne službe, niti je ikada ikome od novinara Saffa ponuđena takva saradnja. Mi, kao bivši pripadnici odreda El-Mudžahid, koji se ponose svojim učešćem u džihadu, dižemo svoj glas protiv onih koji ubijanjem drugih muslimana, pod bilo kojim izgovorom, rigidnim tumačenjem propisa tekfira, zdravo za gotovo metodom prihvaćanja vijesti bez pravog uvida u situaciju, nanose veliku štetu islamu uopćeno, a džihadu posebno. Zašto bi oni koji se tako neodgovorno ponašaju prema islamu i džihadu bili van dometa kritike, a nije bio recimo Halid ibn el-Velid, radijallahu ‘anhu, kada je pobio jednu grupu ljudi, zbog svog krivog tumačenja, pa je Poslanik, sallallahu ‘aljehi ve selleme, rekao: ”Gospodaru moj, ja se odričem onoga što je uradio Halid!”

    To je napisao Saffovac … dakle ipak se radi o zvanicnim stavovima magazina SAFF …
    ali se ja sad pitam , kako to da niko u tom SAFF-u nema sa serijaskim znanjem , jer je ranio rekao da ne govori po tome vec posvemu i svacemu ?!

    Ako imaju nekoga sa serijatskim znanjem zasto nisu izlagali sa dokazima kao brat RPG ?

    Allahu sacuvaj me od zablude, Allahu sacuvaj me od zablude
    Hvala Allahu Gospodaru svijetova pa mi je dao razum pa mogu prepoznat kad neko govori sa dokazoma , i da se mogu kloniti ljudi koji pricaju po svemu i svacemu , kao sto sam rece ovaj SAFF-ovac …

    #13085
    Anonimno
    Neaktivan

    Saffovac post=7935 wrote: Cuj niste povezani sa El-Kaidom, a cijela vas stranica temelji se i izgrađana je na El-Kaiidinoj ideološkoj platformi? (protekfiri, progalsi murtedom pa ubijaj) Sta je Es-Sebab nego El-Kaida? Nabrojao sam ti sedam džihadskih pokreta u Iraku, koji ne bastine ideje El-Kaide, kao odgovor na tvoje pitanje koji to jos džihadski pokreti egszistiraju u Iraku (navedi njihova imena), a tako koncipirano pitanje ndvosmisleno ukazuje na to da ti priznajes samo El-Kaidu u Iraku. Nijedan džihadski pokret u svijetu, osim El-Kaide, ne zastupa tekfir kao jedno od svojih osnovnih stajališta, što je još jedan dokaz da ste vi El-Kaida. Lijepo sam ti naveo šta su ciljevi i ideje džihadskih pokreta u Iraku, a ti si to samo onako zaobišao.

    Nisam ih zaobišao, već sam rekao da ću se kasnije osvrnuti na to pitanje, a da bih ti odgovorio preciznije, zatražio sam ti da mi kažeš koji od pomenutih “džihadskih pokreta” postoji i dan danas. Dakle, kada su bile zadnje akcije pomenutih “džihadskih pokreta”? Kada budeš na ovo odgovorio, otvoriće nam se još jedna dimenzija vašeg poimanja džihada.
    I nisi nam rekao, kako to da priznaješ džihad u Iraku, a ulema “legitimnog islamskog vladara Saudijske Arabije” učinila to haramom, zajedno sa vladarom? Zar ne znaš da je otkazivanje poslušnosti vladaru haridžizam? I zašto ne slijediš ulemu? Ili slijediš neku drugu ulemu, koja nije saudijska, što ti nimalo ne oduzima od naziva “sljedbenik sunneta”, dok ako mi kojim slučajem kritikujemo nekog saudijskog učenjaka, automatski postajemo tekfirovci.

    Smješan je i tvoj odgovor za saudijsku vlast, kako se ona razlikovala u vrijeme Fahda i Abdullaha, kada se zna da je upravo u vrijeme Fahda, Allah mu opsrostio grijehe, KSA dala svoje zračne baze za udar na Irak, ili da je upravo tada šejh Bin Baz bio vrhovni muftija? Kakva je onda razlika između pomaganja Amerike u vrijeme Bin Baza i Alu šejha? Kako to da Bin Baz, rahimehullah, time nije izgubio kredibilitet, a Alu šejh je izgubio zato što je ”Abdullahov” muftija, Abdullaha koji je je veliki prijatelj i pomagač Amerikanaca?

    Bin Baz i da je u nekim stvarima pogriješio, učinio je veliki hajr za ummet, pa su njegva dobra djela nadomjestila ružna. Za razliku od ALu Šejha koji je klasičan učenjak vladara. Također, u vrijeme Fahda, postojala je bojazan da Saddam napadne na Saudiju, pa je to sasvim druga situacija kada se pomažeš jednim nevjernikom protiv drugog, a drugačija je situacija danas, kada Abdullah pomaže jednog nevjernika protiv muslimana. Prema tome, tvoje izvrtanje činjeničnog stanja neće dovesti u pitanje naš govor, koji je jasan.

    Problem je također što vi ne pravite razliku između legitimne borbe i tekfira, po vama je nužno da svako onaj protiv koga se mudžahidi legitimno bore, mora biti kafir, što je totalna besmislica.

    Dakle, Karzaijevci nisu kafiri, a talibani se protiv njih bore jer su prijestupnici? De odgovori, nemoj se stidjeti! Obećao si da ćeš odgovoriti na moja pitanja čim ja odgovorim na tvoja i to nisi uradio.

    2. Zatim, cjenjeni ”heroji”: dolazila vam je SIPA i odvodila jednog po jednog, upadala u kuce, gdje vam je u tom momentu nestao ”dzihadski” žar? Kako ste dozvolili ”tagutima” da vas toliko ponize? Jedini ko je digao glas protiv nasilnickih upada u vase selo bili su ”smrdljivi” saffovci (Sjetite se saffovog uvodnika: Oluja u Gornjoj Maoči), koji su iskreno receno na taj nacin stavili vlastite glave u torbe, i hrabro upozoravali javnost da su to sve spletke obavjestajnih sluzbi, i spijunskih elemenata u vasim redovima (Bratski vas upozoravamo da se posebno pripazite ”daije”, bivseg medinskog studenta, koji se jos u Medini aktivno bavio radom za bosanske obavjestajne sluzbe, a koji je svoj posao vjerovatno nastavio u Maoči).

    Kako je SAFF branio Gornje Maočane najbolje se vidi iz SAFF-ove naslovnice: Nakon operacije “Svjetlost”: Kako su policijske agencije demonstriranjem prekomjerne sile i sramnom propagandom te zajednica muslimana iz Gornje Maoče neprimjerenim tumačenjem islama učinili da su Islam i muslimani kolateralna šteta. (vidi naslovnicu SAFF-a broj 261)

    Eto kako ste vi “branili” Gornjo Maočane, Allah nas sačuvao takve “odbrane”. Prema tome, u ime Allaha vas molimo: Nemojte nas braniti, ni nas ni druge muslimane, biće dovoljno samo to ako nas ubuduće ne ezijetite, ne potvarate i ne lažete na nas! Također, poštedite nas vaših “bratskih” savjeta, jer znamo da biste bili radosni da nas vidite iza rešetaka, kao što reče vaš glavni i odgovorni: “Islamu će biti dobro samo kada vi završite iza rešetaka”.

    Prema tome, o “iskreni savjetodavci”, poštedite nas vaših “bratskih savjeta”!

    4. Pozivam Allaha za svjedoka da niko iz naše redakcije nikada nije uradio ništa što bi se moglo okarakterisati kao špijuniranje, ili rad za obavještajne službe, niti je ikada ikome od novinara Saffa ponuđena takva saradnja.

    Prvo, dobro je što si konačno priznao da si iz SAFF-a, a drugo, vama tajne službe ni ne treba da nude saradnju, jer bi trebali da vas plaćaju, a ovako, vi odradite posao, a da vas niko ne plaća. Konstantno nabijate kod muslimana fobiju od Allahovog propisa tekfira.

    I još jedna važna stvar, svi dokazi, bolje rečeno izjave saudijskih učenjaka, su uopćeni i mi u vezi snjima nemamo nikakvih dilema, i prihvatamo ih objeručke, nego dajte nam konkretne dokaze da je neko od tih učenjaka negdje rekao Tarik Tariković (banaliziram) je nevjernik, murted, kojeg je obaveza ubiti, konfiskovati mu imovinu i sl.

    Kako li je ovo ponižavajuće za vlasnika ovih riječi. Pa zar, jadniče, očekuješ da učenjaci daju imena i prezimena svakog afganistanskog vojnika i policajca da je kafir??? Kako vi rasuđujete? Po ovome što govoriš, ti zapravo negiraš propis tekfira, a što ćemo kasnije vidjeti iz tvojih odgovora, inšaAllah. Fetve učenjaka su jasne i decidne:

    Šejh Ahmed Šakir, rahimehullahu teala, imam ehli sunneta prošlog stoljeća (hvala Allahu što je odavno mrtav i što nije živ pa ga ne možeš nazvati tekfirovcem, a njegovom znanju svjedoči ummet) govoreći o pomaganju Engleza i Francuza protiv muslimana u njegovo doba kaže: „Što se tiče pomaganja Englezima bilo kojim vidom pomaganja, u manjoj ili većoj količini predstavlja riddet i očit kufr u kojem ne koristi opravdanje niti tevil. Od propisa kufra i odmetništva ga neće spasiti glupa pristrastnost, šuplja politika niti munafičko ulagivanje, bez obzira radilo se o P O J E D I N C I M A , vladama ili poglavarima.” (Kelimetu hakk, str. 126)

    Zar ne umiješ da čitaš, u fetvi se jasno govori da se ona odnosi i na POJEDINCE! Ako učenjak kaže da je kafir svaki POJEDiNAC ko pomaže nevjernike protiv muslimana, Bezumno je da očekuješ da učenjak nabroji imena i prezimena tih pojedinaca. Ovo je tako smješno i glupo od vas.

    Evo ti još jednu fetviu savremenog učenjaka:

    Šejh Bišr ibn Fehd el-Bišr, hafizahullahu teala, kaže: “Na osnovu pomenutog postaje jasno da je pomaganje Amerike u njenoj agresiji na Afganistan, bez obzira da li to pomaganje bilo ljudima, imetkom, oružjem, ili mišljenjem, predstavlja muzaheru (pomaganje) kafira protiv muslimana, a to je kufr i odmetništvo od dini islama. Ovaj propis obuhvata P O J E D I N C E, skupine i druge.” (Fetva šejha Bišra izdata 1/8/1422)

    Dobro znate da je tekfirul-muajjen (primjena propisa tekfira na jedinku) da se kaže: taj i taj, imenom i prezimenom, je nevjernik, otpadnik ili bili šta drugo, dok je tekfirul-mutlak (opći tekfir) u svim ostalim situacijama, kao što je: onaj ko uradi to i to je nevjernik, bez imenovanja.

    Generalni tekfir se primjenjuje na pojedinca kada se uklone prepreke tekfira. Ne znam da li si ikada čuo za ovo, ali dobro je da prolistaš neku akidetsku knjigu prije nego počneš da od sebe praviš šerijatskog klovna!

    dižemo svoj glas protiv onih koji ubijanjem drugih muslimana, pod bilo kojim izgovorom, rigidnim tumačenjem propisa tekfira

    Hajde da diskusiju dovedemo u neki red. Ovako ne ide. Da krenemo od početka. Tema je bila SAFF o Eš-Šebabu, zapravo vaše proglašavanje Šebaba tekfirovcima. S obzirom da ste Šebab optužili “za tekfir”, daj nam definiciju tekfira, i kada čovjek postaje kafir. Nemoj reći da ti nemaš šerijatskog znanja, jer ako ga nemaš zašto onda govoriš protiv propisa, ako ga ne poznaješ. Slobodno se ispomaži svojim kolegama magistrima i diplomiranim šerijatskim radnicima.

    Hajde, odgovori na ovo pitanje pa da krenemo redom. Braća i sestre neka saburaju i neka se ne uključuju u raspravu osim ako misle da je nužno potrebno.

    #13086
    Anonimno
    Neaktivan

    Es selamu alejkum.
    Prvo molim učene koji učestvuju u raspravi da mi halale što “upadam”, kratko ću inšaAllah.
    Nije mi jasno zašto ovaj “neuki” “nesafovac” pominje Tihića i druge. Kakve oni imaju veze sa temom. Ja sam stvarno neuk, ali mislim da se miješaju jabuke i kruške. Možda upravo ono što reče jedan brat da bi ishitrenom izjavom nekoga dobili “potvrdu” da je ovo tekfirska, opasna po državu stranica.

    Talibani se bore protiv stranih trupa. Te strane trupe pomažu domaći stanovnici. Kao saborci neprijatelja talibana oni su također legitimni cilj. Pa ljudi ratuju. Eh sad da li svaki taliban mora svakom ubijenom “saradniku okupatora” prethodno uspostaviti propis tekfira, uz otklanjanje smetnji, to stvarno ne znam. “Prijatelj mog neprijatelja je moj neprijatelj” i “između nas i njih je samo sablja” naučih iz pisma jednog učenog daije, Saff-ovih stavova. Taj “heroj”, koji bi tako lahko potezao mač na braću sa kojom se ne slaže, izreče na jednoj tribini nešto što se nije svidjelo javnom mijenju u BiH, pa ga malo ispitaše, pa njegova žena reče: “E neće više ovako, sad kad treba plaćati advokate nema nikoga.” Od tada sve što sam “žesće” čuo od njega odnosilo se samo na muslimane koji se nisu slagali s njim(a).
    Tako da sam se dugo pitaozašto mnogi bivši “mudžahidi iz rata u BiH”, “pozivači Allahu”, “stanovnici Bočinje” i sl., sada imaju drugačije stavove. Hajde shvatam da se ušute zbog prijetnji, imetka i sl., ali da odu u kontru…dugo nisam shvatao.

    Ja sam u tom istom ratu stao u redove ABiH da bi se uspostavila demokratija i ukinuo socijalizam, a oni da bi se uspostavila Islamska vlast (bar tako su govorili). A onda kad su imali priliku da je uspostave, oni koji su ih “nahajcali” na tu ideju su im okrenuli leđa i prigrabili “demokratske” blagodati vlasti. I drže ih do danas. A ovi su se pretvorili u njihove doušnike, poslušnike, kućne ljubimce i sl. Nisam shvatao.

    A onda je Allah Uzvišeni dao pa sam shvatio dovu Poslanika salallahu alejhi we selem da je Allah – Onaj koji okreće ljudska srca. Ovo je ključna stvar. Može pričati ko šta hoće, maskirati se kako hoće, govoriti dvosmisleno, trosmisleno, ali ako Allah odluči da okrene tvoje srce…

    Pa shvatite i vi ovog insana. Možda on još gleda na jedno oko, a Allah Uzvišeni mu nije dao da progleda i na desno oko.

    Pa ja molim Allaha Subhanehu we Teala da iskrenima od takvih dozvoli da otvore i drugo oko i da i njima i nama učvrsti naša srca u Njegovoj vjeri. A govor onih neiskrenih u njihovim redovima ja vidim ovako:

    …Mislim, drugovi, da sada ne treba dozvoliti da se napada na nasu drzavnu bezbjednost kao organizaciju, koju treba da imamo, jer ona je jos uvijek i bice jos dugo, instrument borbe protiv djelatnosti klasnog i svih drugih neprijatelja nase zemlje. Kao takva, ona je trebalo da djeluje i do sada, da bude okrenuta prema klasnom neprijatelju, i prema onome izvana i prema onome unutar zemlje, ako se pojavi, a ne prema svojim drugovima, komunistima, rukovodiocima. To izrodjavanje njene funkcije i pretvaranje svega toga u sistem, mislim da je za sve vas najteza stvar. U uvodnoj rijeci ja sam vec rekao da smatram da smo i mi tu krivi, da snosimo dio krivice sto, ipak, nismo ranije vidjeli o cemu se tu, zapravo, radi, bez obzira sto smo u te drugove imali povjerenje. Trebalo je dosta dugo da nas to kao maljem udari po glavi, i da sagledamo gdje su izvori toga. …

    Uloge u dijalogu sami podijelite.
    drugovi –
    organizacija –
    klasni neprijatelji nase zemlje –
    gdje su izvori toga –

    Molim administratore, ako ovaj post ometa raspravu i prekida nit rasprave, da ga obrišu.

    #13088
    Anonimno
    Neaktivan

    interesantno je da nam govori kako smo tekfirovci i naziva nam Selam !????

    cudan li je ovaj..

    da Allah sacuva spletki od ovih spletkarosa.amin

    we alejkum Selam we rahmetullahi @ pupavac

    .

    #13090
    Anonimno
    Neaktivan

    1. Sta je tekfir i kako se primjenjuje pogledaj te na ovom videi klipu, to je pojasnjnje jednog od najvecih zivucih selefijskih ucenjaka Abdullaha Gunejmana. Klip je titlovan na bosanski jezik. minber.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=9782:proglas-ejha-abdullaha-el-gunejmana-o-tekfiru&catid=120:interesantan-materijal&Itemid=115
    2. Sve su vam smjesnija obrazlozenja kojima opravdavate sutnju sejha Bin Baza rahimehullah na Fahdove ustupke amerikancima. Zadnja glupost koju ste izvalili je da se to moglo smatrati borbom kafira protiv kafira sto je bilo u interesu Saudiji u tom momentu. Jasno nam je ko su prvi kafiri,amerika, ali ko su drugi, da nije mozda cijeli iracki narod? Ili samo Sadam Husejn? Ako kazete da ste mislili na Sadama Husejna, svi mi dobro znamo ko je u tom ratu stradao, ubijeno je preko 100 000 irackih civila, zena, djece, a ako kazete da se odnosi na sve Iracane, to je jos gore. Da rezimiram, pravdanjem Bin Baza na ovaj nacin, “borba kafira protiv kafira” vi cinite ogromnu nepravdu irackom narodu i smatrate da su oni tada bili nevjernici.
    3. Da li je vlast u KSA u Fahdovo vrijeme bila tagutska, marionetska, proamericka? Ako kazete da jeste, kako je onda moguce da sejh Bin Baz bude vrhovni muftija jednoj takvoj vlasti? I ne samo to, nego da muslimansku javnost uskrati za ovako vazne informacije? Ako kazete da nije, da je bila islamska, legitimna, onda pada
    u vodu sav vas govor o drugim slicnim vladama, pa i somalijskoj.
    4. Kazete kakve veze Tihic ima sa ovom temom? Pa nije li Tihic poslao SIPU kojom upravljaju Srbi na vas? Odnosno njegov poslusnik Ahmetovic. Nije li tk pomaganje nemuslimana protiv muslimana? Jesu li time Tihic i njegova stranka postalj murtedi? Jasno je da to ne smijete kazati, jer ste kukavice, jer se bojite da iza ovih komentara ne stoji kakav obavjestajac, a ja cu vam reci da nema nikakve razlkke izmedju Fahdovog pomaganja Amerikancima, Tihicevog slanja srpskih specijalaca onoga sto prema vasim vijestima radi Somalijska vlada? Ako je somalijska vlada zbog toga otpadnicka, i to bez ikakve rezerve kazete, sta vas onda sprijecava da to kazete i za Fahdovu i Tihicevu vlast? Jer bi ste time priznali da ste tekfirovci? Ili vas je strah necega drugog.

    #13092
    Anonimno
    Neaktivan

    @Saffovac,
    Još ću se nadovezati na moj prethodni post a u vezi tvojih optužbi vezano za Al-Kaidu.

    Prvo, mi nismo ni politički pokret niti neka organizacija. Cilj ovog portala je propagiranje istine očišćene od saffovske mudrosti, i informisanje muslimana o događajima iz islamskog svijeta. Ako neka organizacija praktikuje neke stavove koje mi iznosimo, to ne znači da smo mi dio te organizacije ili pokreta, niti znači da je taj pokret dio nas. Jednostavno, mi smo sa istinom i branimo istinu, bez obzira ko je govorio i praktikovao. I također, mi smo protiv zablude i borimo se protiv nje, ma ko je propagirao. Dovođenje našeg portala u nekakvu vezu sa nekom organizacijom i pokretom, samo zato što se istina našla i kod nas i kod njih, je krajnji bezobrazluk koji može da proistekne samo iz nečasnih namjera.

    Međutim, sada ćemo pokazati, koristeći se logikom SAFF-ovaca, da je SAFF tekfirsko-terorističko glasilo, jer smo u njihovom magazinu naišli da se hvale ljudi i da se propagiraju stavovi ljudi koji su poznati po “tekfirskim i terorističkim” stavovima.

    Tako, u mnogim tekstovima u SAFF-u se navode izjave Sejjida Kutba, čak se i hvali njegovo životno djelo, a opšte je poznata stvar da je Sejjid Kutb “tekfirovac”, da je protekfirio arapske vlade, te da je “ideologija” Sejjida Kutba sadržana u temelju Al-Kaidine ideologije. Objavljivanje stavova i hvaljenje Sejjida Kutba nije ništa drugo do hvaljenje “tekfirovca” čiji su stavovi preuzeti od “terorističkih organizacija” širom svijeta.

    Evo samo nekoliko linkova primjera kako se navode izjave Sejjida Kutba:

    http://www.saff.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=2591:od-drumskog-razbojnika-do-uenjaka-i-pobonjaka&catid=56:kutak-za-mlade&Itemid=82

    http://www.saff.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=909:tefsir-sure-el-asr&catid=58:islam&Itemid=82

    A evo i linka do čitavog teksta u kome se jasno vidi da se glorifikuje Sejjid Kutb:
    http://www.saff.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=1331:egipat-sejjid-kutb-&catid=53:islamnet&Itemid=82

    Prema tome, koristeći se saffovskom logikom, ja zaključujem da je SAFF tekfirsko-terorističko glasilo jer promoviše i hvali Oca tekfira u 20. vijeku, kako mnogi nazivaju Sejjida Kutba, Allah mu podario najveće deredže dženneta!

    Idemo malo dalje, SAFF u mnogim svojim tekstovima navodi dokaze od šejha Usejmina, rahimehullah, te hvali ovog šejha najvećim hvalama, a u video snimku ispod se može čuti fetva šejha Usejmina da je dozvoljeno ubijati žene i djecu kafira ako oni ubijaju muslimansku djecu i žene, što je prema SAFF-u “ogavno djelo terorizma”.

    http://www.youtube.com/watch?v=6G5YV2Aw6m4;feature=share

    Prema tome, koristeći se SAFF-ovskom logikom, SAFF je teroristički magazin jer na svojim stranicama promoviše i hvali šejha koji je dozvolio “ogavno djelo terorizma”.

    Naravno, ovo “moje” razmišljanje nije moje, već je to logika kojom se koriste saffovci kada nas podmuklo i nečasno otptužuju za mnogo što-šta što mi nismo ni izgovorili, a kamoli učinili.

    Ako saffovci kažu da oni od ovih šejhova uzimaju samo “dobro”, pitamo: po čemu ste vi ehli sunnet kada uzimate i odbijate od učenjaka ono što mislite da treba, a kada mi isto to uradimo, onda smo “zloglasni tekfirovci povezani sa Al-Kaidom”??

    Naši stavovi su jasno izneseni na našem sajtu i ne dozvoljavamo zlonamjernicima da manipulišu istinom:

    http://www.putvjernika.com/U-zizi/odgovor-na-prorocanstva-tekfir-nostradamusa-pojasnjenje-stavova-portala-put-vjernika.html

    #13094
    Anonimno
    Neaktivan

    Saffovac post=7957 wrote: 1. Sta je tekfir i kako se primjenjuje pogledaj te na ovom videi klipu, to je pojasnjnje jednog od najvecih zivucih selefijskih ucenjaka Abdullaha Gunejmana. Klip je titlovan na bosanski jezik. minber.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=9782:proglas-ejha-abdullaha-el-gunejmana-o-tekfiru&catid=120:interesantan-materijal&Itemid=115

    Ovaj video klip sam pogledao, ali on nije potpuni odgovor na moje pitanje. Da te podsjetim, ja sam te pitao da mi daš definiciju tekfira, a potom kada čovjek postaje kafir poimenice. Umjesto da se usredrediš na temu ove diskusije, ti si se zakačio za šejha Bin Baza.

    2. Sve su vam smjesnija obrazlozenja kojima opravdavate sutnju sejha Bin Baza rahimehullah na Fahdove ustupke amerikancima.

    Mnogi tvoji komentari pokazuju da ti nisi sposoban da učestvuješ u ovoj diskusiji, jer pored toga što nemaš argumenata i ne ispunjavaš obećanja, ti ni ne razumiješ naše odgovore i krivo ih interpretiraš, iako su oni kristalno jasni. Ja nigdje nisam rekao da opravdavamo “šutnju Bin Baza na Fahdove ustupke amerikancima” već sam rekao da ga ga pravdamo, kada je u pitanju propis tekfira, što je bilo odgovor na tvoju opasku da mi moramo protekfiriti Bin Baza jer je bio saudijski muftija.

    Zadnja glupost koju ste izvalili je da se to moglo smatrati borbom kafira protiv kafira sto je bilo u interesu Saudiji u tom momentu.

    Vrlo je naporno voditi raspravu s tobom, jer pored toga što ne posjeduješ elementarno šerijatsko znanje, ne poznaješ ni metodologiju fikha u dokazivanju. Mi ne oporavdavamo Bin Bazovu dozvolu saudijskom tagutu da dozvoli Amerikancima napad na Irak, ali ga pravdamo činjenicom da je postojala opasnost da Saddam napadne Saudiju, te da je to bio vid pomaganja kafirom protiv drugog kafira! Ne znam da li sada razumiješ. Ti si rekao da mi moramo protekfiriti Bin Baza zbog njegovih stavova i zato što je bio saudijski muftija, a ja ti kažem da ga mi pravdamo, tj. ne tekfirimo, a ne da opravdavamo njegove šerijatski sporne stavove, kao fetva o dozvoli ulaska nevjerničke vojske u Zemlju Allahovog Poslanika (tzv. Saudijska Arabija). Nadam se da ti je sada jasno, te da ćeš nas ubuduće poštedjeti sličnih objašnjavanja.

    3. Da li je vlast u KSA u Fahdovo vrijeme bila tagutska, marionetska, proamericka? Ako kazete da jeste, kako je onda moguce da sejh Bin Baz bude vrhovni muftija jednoj takvoj vlasti?

    Moguće je, da nije moguće, ne bi se ni dogodilo : )

    I ne samo to, nego da muslimansku javnost uskrati za ovako vazne informacije? Ako kazete da nije, da je bila islamska, legitimna, onda pada
    u vodu sav vas govor o drugim slicnim vladama, pa i somalijskoj.

    Ovako stvari stoje kada se gledaju “mudrom” logikom saffovaca, ali ne i kroz prizmu Šerijata. Pogledaj moje dokaze u prethodnim postovima.

    4. Kazete kakve veze Tihic ima sa ovom temom? Pa nije li Tihic poslao SIPU kojom upravljaju Srbi na vas? Odnosno njegov poslusnik Ahmetovic. Nije li tk pomaganje nemuslimana protiv muslimana? Jesu li time Tihic i njegova stranka postalj murtedi?

    A kako ti znaš da je Tihić musliman? Zbog toga što se zove Sulejman, ili zato što ima moć pa mu se mora ulizivati ako se želi naklonost vlasti?

    Jasno je da to ne smijete kazati, jer ste kukavice, jer se bojite da iza ovih komentara ne stoji kakav obavjestajac, a ja cu vam reci da nema nikakve razlkke izmedju Fahdovog pomaganja Amerikancima, Tihicevog slanja srpskih specijalaca onoga sto prema vasim vijestima radi Somalijska vlada? Ako je somalijska vlada zbog toga otpadnicka, i to bez ikakve rezerve kazete, sta vas onda sprijecava da to kazete i za Fahdovu i Tihicevu vlast? Jer bi ste time priznali da ste tekfirovci? Ili vas je strah necega drugog.

    “Strah” nas SAFF-ovih terorista koji u svom magazinu propagiraju učenjake koji imaju “terorističke” stavove : )

    No, razlika između Fahdovog pomaganja Amerikanaca, Tihićevog slanja srpskih specijalaca i Somalijske vlade.
    Prvo, Fahd nije pomagao Amerikance protiv muslimana u Zaljevskom ratu (iako ih je generalno pomagao) već se pomogao Amerikancima protiv tadašnjeg iračkog taguta i njegove vojske. (Naravno, ne kažem d aje ovo dozvoljeno, naprotiv, već samo ukazujem na razliku). Što se tiče somalijske vlade, ona pomaže nevjernike u borbi protiv muslimana koji su uspostavili Šerijat i dok ovo pišem, vojnici somalijske vlade rame uz rame sa krstašima ubijaju muslimane. Ko smatra somalijsku vladu muslimanskom, taj zaista nije naučio značenje šehadeta i dobro bi se trebao pobrinuti o svom stanju.

    No, da se vratimo na temu. Želim od tebe decidan i jasan odgovor o suštini naše teme: Šta je to tekfir i kada pojedinac postaje kafir. Proglašavaš ljude onima koji su pretjerali u tekfiru, a koliko je vremena prošlo a ja ne mogu da te natjeram da mi kažeš definiciju onoga zbog čega smatraš da je muslimane dozvoljeno ubijati (sam si rekao da je Hamas ispravno postupio kada je poubijao “tekfirovce”).

    A ovo je priika da se osvrnem na jednu vrlo bitnu karakteristiku svih novotara, neprijatelja džihada i zaštitnika taguta. Kada mudžahidi ubijaju tagutske sluge i borce protiv Šerijata, onda su oni “tekfirovci” koji nisu spoznali Šerijat, te teroristi i sektaši, jer

    Smrtnu kaznu nad murtedom (otpadnikom, vjerodstupnikom) izvrašava legitimna islamska vlast, ili od nje ovlašetena strana, po osnovu presude donešene u legalnom sudskom postupku, tokom kojeg je utvrđena krivica optuženog i data mogućnost optuženom da se u roku od tri dana pokaje i ponovo vrati u islam.

    Međutim, kada “šerijatske” demonkrate ubijaju muslimane bez da im je smrtnu kaznu odredila legitimna islamska vlast, ili od nje ovlašetena strana, po osnovu presude donešene u legalnom sudskom postupku, tokom kojeg je utvrđena krivica optuženog i data mogućnost optuženom da se u roku od tri dana pokaje i ponovo vrati u islam, onda tu nema nikakve osude zbog prolijevanja krvi muslimana, već se to dozvoljava:

    Hamas je legitimna muslimanska vlast, izbarana voljom palestinskog naroda, koja je imala pravo na izvršenje smrtne kazne nad smutljivcima, tzv. mudžahidima, koji su se zatvorili u mesdžid Ibn Tejmijje i proglasili sve svoje političke protivnike nevjernicima. A da su to obični smutljivci a ne mudžahidi govori činjenica da uopće nisu učestvovali u odbrani Gaze od židovske invazije, nego su kako kažu ”čekali da se nevjernici međusobno poubijaju, pa da oni preuzmu vlast”.

    Pogledajte braćo i sestre! Kada mi govorimo o šerijatskom stavu da je nevjernik onaj ko pomaže nevjernike u borbi protiv muslimana, Saffovac je ustao u odbrani otpadnika širom planete, optužujući nas, a i mudžahide, za tekfirizam, jer iako je neko kafir, ne može se tek tako ubiti, a tek ako nije kafir, kao što su za saffovce vojnici i policajci somalijske vlade koji, dok ovo čitate, ratuju rame uz rame sa krstaškim snagama iz Kenije, Etiopije, Ugande i Burundija protiv somalijskih mudžahida. Saffovac somalijske otpadnike pravda nečim (iako nam do sada nije rekao čime ih pravda) pa su oni za njega muslimani čija je krv zabranjena, makar se borili zajedno sa krstašima protiv drugih muslimana, makar ti muslimani (Eš-Šebab) bili “tekfirovci”. Dakle, Eš-Šebab je postao “tekfirski” pokret, jer ubija somalijske “muslimane” koji se protiv njih bore, a vojnici somalijske vlade nisu tekfirovci iako i oni ubijaju muslimane (sam Saffovac kaže da su Šebab muslimani).

    U stvari, srž svih postova Saffovca jeste da se zaštiti krv muslimana od “tekfirovaca”. Međutim, iako su i ti “tekfirovci” muslimani, pogledajte kako hladnokrvno Saffovac prelazi preko njihovog ubijanja, zapravo, odobrava ga:

    Hamas je legitimna muslimanska vlast, izbarana voljom palestinskog naroda, koja je imala pravo na izvršenje smrtne kazne nad smutljivcima, tzv. mudžahidima, koji su se zatvorili u mesdžid Ibn Tejmijje i proglasili sve svoje političke protivnike nevjernicima.


    “Smutljivcima” koji su se zatvorili [b]u džamiji
    niko nije sudio, niti im je dat rok od 3 dana na pokajanje od “grijeha” kojeg su učinili, a “grijeh” je taj što su od Hamasa tražili da uspostavi Šerijat!!!

    Saffovac tako hladnokrvno govori o ubistvu muslimana koji su ubijeni u DŽAMIJI, kao da se radi o klanju kurbana na livadi, a ne o ubistvu ljudi za koje sam Saffovac tvrdi da su muslimani. Nema nigdje ni spomena o skrnavljenju svetosti džamije, te ubijanju muslimana. Ni židovi čak nisu tako svirepi i ne ubijaju muslimane u džamijama. Jednostavno, Saffovac hladnokrvo odobrava ovo ubijanje muslimana koji su se pobunili protiv “legitimne muslimanske vlasti” koja odbija uspostavu Šerijata!!

    Dok, kada su u pitanju prljavi otpadnici koji zajedno sa krstašima ubijaju muslimane i bore se protiv Šerijata, onda tu ne smiješ ništa ni ružno pomisliti o njima, kako ne bi postao “tekfirovac”, a kamoli odobriti postupke mudžahida.

    A ružna li je vjera sljedbenika strasti i novotara![/b]

    A da su to obični smutljivci a ne mudžahidi govori činjenica da uopće nisu učestvovali u odbrani Gaze od židovske invazije, nego su kako kažu ”čekali da se nevjernici međusobno poubijaju, pa da oni preuzmu vlast”.

    Opet koristim priliku da kažem da je ovo laž i da te pozovem da se zakuneš u Allaha da je ovo gore tačno! A pošto se opet nećeš zakleti, jer znaš da ste lažovi, onda da bar podsjetim čitaoce na “mudre” daije koji reklamiraju ovaj magazin na svojim sajtovima.

    #13108
    Anonimno
    Neaktivan

    Jedno mi je cudno, kaze tekfirovci i navodi onaj hadis, ako neko tekviri drugog onda jedan od njih dvojica je kafir, onda neka nam kaze on kao treci ko je kafir prvi ili drugi jer u hadisu jedan je kafir? Koristi naziv tekvirovci a sa druge strane govori “bratski”? Koliko sam se ismijao, samo nemoj da pomislis da ti se rugam pa da ti se pricini da si u pravu:)

    im muslim dont panic post=7955 wrote: interesantno je da nam govori kako smo tekfirovci i naziva nam Selam !????
    cudan li je ovaj..
    da Allah sacuva spletki od ovih spletkarosa.amin
    we alejkum Selam we rahmetullahi @ pupavac

    .

    E to.

    Dosta nam je vise, skace na RPGa kao bik na torera, preporucio bi RPGu da ga dokrajci.

    #13199
    Anonimno
    Neaktivan

    gdje nam nesta saffovac?

    #13291
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=8074 wrote: gdje nam nesta saffovac?

    Ne moze jos sebi da dodje nakon nokauta kojeg je dobio: )

    #13292
    Anonimno
    Neaktivan

    On nije dosao iskreno da nesto o islamu nauci, vec da pripremi koji clanak za sljedece brojeve svoga Saffa i tako zaradi jos jednu platu. Tesko njima kako su se prodali za nesto sto malo vrijedi, da rizikuju dzehennem zbog jednog obicnog dunjaluckog papira koji svakako nakon prodaje i zarade sitnisa zavrsi u mnoge bh. kenife-wc. Allah ga uputio ako je iskren, amin.

    #13294
    Anonimno
    Neaktivan

    Na hajr za brisanje poruke… Ja sam samo istinu rekao, jer je to pokazao svojim provokacijama i navlacenjem ljudi na odgovore kao i trazenje imena.

    Nema sumnje da ima ovdje obavestajaca koji kupe informacije, a ja ga za to nisam optuzio vec da je dosao da napravi pricu za neki od sljedecih brojeva Saffa. Selam ‘alejkum

    #13301
    Anonimno
    Neaktivan

    Postovi koji sadrze nedolicne izraze se brisu, smatram da si dovoljno pametan da shvatis zasto sam ti obrisao komentar.

    #13302
    Anonimno
    Neaktivan

    ”nedolicne izraze” nisam koristio, pogledaj malo njegove komentare koliko je on nedolicnih izraza koristio pa mu se nije nijedan post obrisao a da smo vidjeli ili neko ”dojavio”. To sto sam rekao oko dolaska da napravi jos jednu pricu za neki od sljedecih Saff izdanja i da time zaradi malo dunjaluka a urednici takoder uzmu nesto malo od dunjaluka, (sjetih se da si moguce na ovo mislio sto cu sad reci) a doista je istina da na kraju sve te novine zavrse na raznim mjestima, iako nam je zao sto ”vjerski konobari” (nisam ja izmislio ovaj ”nedolicni” izraz) koriste vjeru za njihove ciljeve pa se tako i mnogo lijepih imena nade na kraju na tim mjestima, nazalost…

    Ok, sjetio sam se da si za nedolicne izraze mislio sto sam spomenuo gdje se nade Saff kad se procita od strane bosnjaka, opet kazem nazalost. Ali sam i dovio da ga Allah uputi na pravi put a sad kazem ”molim Allaha da ih sve uputi na pravi put, amin”

    #13339
    Anonimno
    Neaktivan

    Koliko je ova rasprava uticala na saffovce najbolje govori zadnji broj njihovog magazina u kome su objavili tekst “Neke kategorije žamijskih ljudi” u kojem stoji:

    Kako to obično biva kod muslimana danas, raslojavanja, podjele i nesuglasice kao posljedica udaljavanja od islamskog učenja su zele maha u svakom aspektu života. Ovo su neke grupacije vjernika koje nakon kraće analize možemo uočiti u našem društvu i našim džamijama.

    Wannabe mudžahidi

    Antidžamijski nastrojeni wannabe mudžahidi su muslimani koji su shvatili da ovo društvo i ove džamije nisu vrijedne njihovog cijenjenog prisustva, pa su se povukli u prirodu jer ih to više asocira na džihad, a i radi se o okolišu koji je prikladniji njihovoj dawi.
    Žive skromno od donacija i stočarstva, a samo ponekad im se omakne pokoji izuzetno dobro obučen i talentovan, inšaallah, šehid kojem
    dosade koze i ovce pa odluči da napadne američku ambasadu.

    Pošto su putne komunikacije sa njihovim naseljima izuzetno oskudne, oni sa vanjskim svijetom komuniciraju uglavnom preko SIPE i OSE
    jer ovi imaju odlična terenska vozila. Kad dođe vrijeme za podmiru ili plaćanje računa mrskim tagutima oni se popnu na brdo i iz sveg glasa uzviknu “džihaaaaad” ili otpjevaju kakvu protalibansku sevdalinku i prevoz je već sutradan tu. Doduše nekad ovi iz SIPE zbog lošeg
    GSM signala bahnu nenajavljeni, ali i na tome se radi. Imaju i besplatno noćenje u Sarajevu, a sutradan se nakon obavljenih potreba vraćaju kući.

    Da ispoljeno licemjerstvo bude još upečatljivije, autor na kraju rezimira:

    Ovaj tekst nema namjeru da nekoga vrijeđa ili ismijava jer je svaki vjernik u džamiji vrijedan. Cilj je da se na jedan neobavezan način kaže na neka nepoželjna raslojavanja i pojave u našim džematima…

    Zaista, ovakvu licemjernost nisu do sada ispoljili ni najprefriganiji srpski političari! Šta li će ovi ljudi reći Allahu na Danu polaganja računa!

    A o njihovom “zdravom” poimanju islama, najbolje govori tekst iz istog broja u kojem hvale tagutsku policiju čija je osnovna misija održati zulumćare na vlasti i štititi ih.

    Uloga policije u prevenciji maloljetničke delinkvencije u Kantonu Sarajevo (I dio):
    Policija ima posebnu ulogu
    u prevenciji kriminaliteta kroz intervencije, akcije i mjere, kao i upoznavanje javnosti sa problematikom maloljetničkog kriminaliteta

Pregledavate 15 postova - 106 do 120 (od ukupno 182)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.