Američka vojska je pokrenula napad na jugu Somalije za koji tvrdi da je usmjeren protiv grupe Al-Shabab.
Američka komanda za Afriku (AFRICOM) je u saopštenju navela da je napad, koji se dogodio 30. novembra, izveden otprilike 114 kilometara jugozapadno od grada Kismayo.
Mjesto napada se nalazi u području blizu kenijske granice.
AFRICOM je izjavio da je napad izveden u koordinaciji s administracijom Mogadiša.
SAD su izvele još jedan zračni napad u regiji 17. novembra.
U napadu je ubijeno najmanje 12 civila.
SAD su prethodno potvrdile da su razni napadi izvršeni 11., 13., 14. i 15. novembra.
Iako je Al-Shabab nedavno pojačao svoje napade, vrijedno je napomenuti da su i saveznici administracije u Mogadišu (Turska i NATO snage) povećali svoje zračne napade u Somaliji.
Izvor: Mepa News







