Nagrada od Allaha ili nagrada od taguta?

Prijedlog za čitanje

Foto citat: Onaj ko nekog ogovori na društvenim mrežama…

"Onaj ko nekoga ogovori na društvenim mrežama, ima grijeh kao da je ponovio ogovaranje onoliko puta koliki je broj onih koji ga prate." (Šejh Abdulaziz et-Ta'rifi)

Popularno svih vremena

Zato ja kažem Allahovim neprijateljima dok mi prijete, ispituju me i ucjenjuju, pokušavajući da me „ubjede“ da surađujem sa njima ili da radim za njih:

Bilo bi mnogo realnije i mnogo bolje kada bi vi surađivali sa mnom nego da ja surađujem i radim sa vama. Jer, ja vas smatram neprijateljima, kafirima (nevjernicima) i izjavljuem da ste kafiri i izjavljujem da su svi oni koji vas pomažu protiv muslimana takođe kafiri.

Pa, zar je logično misliti da bi radio za organizaciju (špijunsku službu, op.prev.) čije ljude označavam kao kafire? I da li je logično da surađujem sa svojim neprijateljima?

Pa, čak i kad bi radio sa vama – vi mi nikada ne bi mogli platiti nadnicu koju mi je Allah obećao ako ispunim svoje obaveze prema Njemu, čvrst u strpljenju i iskrenosti.

A, ako bi ste vi radili sa mnom i postali pomagači Allahove vjere – onda bi vaša nadnica, ako ste iskreni, bio Džennet (Raj) prostran koliko su nebesa i zemlja. Pa, koliko su, onda, vaše plate i nadnice vrijedne u poređenju sa Džennetom prostranim koliko su nebesa i zemlja?

A ako bi ste vi radili sa mnom, to bi, po vašoj terminologiji, bila izdaja počinjena protiv vaše zemlje. Ali, to je nešto neznatno i nema težine u poređenju sa izdajom Allaha i Njegove vjere. A kazna kojom bi vas osudila država radi vaše izdaje nije ništa u odnosu na kaznu od Allaha koja će me zadesiti ako izdam svoju vjeru radeći za vas.

Isto tako, ako izgubite svoje državne plate i nadnice, to nije ništa u odnosu na gubitak Dženneta koji je prostran koliko nebesa i zemlja. A to je očit gubitak.

Zato, mnogo je realnije i bolje da vi radite sa mnom, a ne ja sa vama.


Šejh Ebu Muhammed el-Maqdisi

Nove objave

Islamske teme

Islamske teme

Nema poruka za prikaz