Američka vojska nastavlja zračne napade na Al-Šebab Somaliji.
Prema saopštenju koje je 1. januara objavila Afrička komanda SAD (AFRICOM), američki ratni avioni su 29. decembra izveli napade na Al-Šebab.
Napadi su se dogodili u regiji Srednji Shabelle, otprilike 64 kilometra od glavnog grada Mogadiša.
Napadi su izvedeni u vrijeme kada je Al-Šebab pokušavao napredovati protiv vladinih snaga Mogadiša u toj regiji.
Al-Šebab je već neko vrijeme napredovao oko naselja Warsheikh i Adale u regiji.
Grupa je također ranije jutros zauzela naselje Wargaadhi u toj regiji.
Al-Šebab je u jutarnjim satima pokrenuo napad na Wargaadhi, ciljajući vojne položaje. Nakon intenzivnih sukoba, vladine snage su se navodno povukle iz tog područja.
Wargaadhi se ističe kao grad od strateškog i simboličkog značaja.
Izvor: Mepa News






