Upitan o svoj djeci ubijenoj u Siriji, Asad se nasmiješio i rekao da mirno spava

Prijedlog za čitanje

Nemoj da ih se bojiš!

"Ne bojte se njih, bojte se Mene ako ste vjernici." (Ali Imran, 175) Podsticaj na ustrajnost u pozivanju na istinu, na njeno otvoreno ispoljavanje, i...

Šta je to gajb?

Hajber

Bitka na Hajberu

Popularno svih vremena

Tokom intervjua za The Sunday Times, zločinac Asad je bio upitan da li spava noću, nakon svih ubistava djece u Halebu i ostalim djelovima Sirije. On se nasmiješio i odgovorio:

“Znam značenje ovog pitanja. Redovno spavam! Spavam, i radim, i redovno jedem, i bavim se sportom.”

Slijegao je ramenima kada je upitan kako se osjeća zbog svih tih ubistava. “Krivica je terorista, i mi govorimo o ratu a ne o milosrđu”, odgovorio je.

“U ratu se uvijek nevini povrijeđuju ili ubijaju. Pa šta raditi? Dajete sve od sebe. Teroristi su još u Halebu i koriste civile kao ljudske štitove.” Na to je dodao: “Ne možemo samo stajati i reći: ‘Nemojte uništavati grad.’ Važniji od grada su ljudi, tako da trebamo dati sve od sebe za njih.”

Međutim, uzimajući u obzir stanje na terenu, svima je jasno ko uništava gradove i ko se “brine” za zaštitu civila.

“Demonstracije su dostigle svoj vrhunac”, dodao je, tvrdeći da Sirijci samo imaju izbora između njega i “ekstremista”. Govoreći o sebi u trećem licu, naveo je da će Zapad biti primoran da prihvati njega: “On je diktator, on ubija ljude, baca barel bombe… Ništa više ne mogu reći o meni.”

Neka su samo ove stvari koje je(i sam priznavši) nabrojao – zar išta više od toga treba reći?!

(Agencije/Put Vjernika)

Nove objave

Islamske teme

Islamske teme

Nema poruka za prikaz